Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun!

3 dakika önce Oyun
Bu yazıyı 4 dakikada okuyabilirsiniz
Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 1
14 / 100 SEO Score

Merhaba teknomuz.com ziyaretçileri, bugün sizlere Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyundan bahsedeceğim.

Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 2

The Witcher III

Benden önceki 40 bin kişinin de dediği gibi şu ömrünüzde belki bir ya da iki kez görebileceğiniz muhteşemlikte bir oyun The Witcher III. Geralt’ın peşinden çıktığımız uzun soluklu maceramızda neler başımıza geldi ve ne kadar da hiç bitmesin istedik bu dünyadaki zamanımız. Ciri’yi kendi kızı gibi sahiplenen milyonlarca oyuncu yanılıyor olamaz. Her noktasında mükemmelliğe çok çok yakın bir oyun bu ve yıllar sonra geriye dönüp baktığımızda da bıraktığı güzel anılarla hep bizimle olmaya devam edecek.

Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 3

The Last Of Us

Bulduğum her fırsatta söylemekten bıkmayacağım; TLoU, dramatik bir hikaye anlatımında bir mihenk taşıdır. Oyunun hemen başında öyle bir tokat çakmıştı suratıma, yüreğime öyle bir oturmuştu ki, oyun boyunca etkisini üzerimden atamamıştım. Bu açılıştan, final sahnesine kadar geçen sürede bir yandan geriliyor, bir yandan hırslanıyor, zaman zaman da hüzünleniyorduk. Duygu yoğunluğu bu kadar üst düzeyde bir maceranın devamını dört gözle beklememiz boşuna değil elbette.

Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 4

Grand Theft Auto Five

Şu 150 ayda hala deliler gibi satan ve oynanan oyunların sayısını 2’ye indirsek elimizde bir Minecraft, bir de Gta Theft Auto Five kalır. Bu başarı tabii ki şans değil. Firma o dönemde yapabilecekleri en iyi açık dünyayayı yaptı, bir Grand Theft Auto’da olabilecek en iyi hikayeyi yazdı, oyunculara tek kişilik modda bile bolca seçenek sundu ve şu an hala oynanmasının en büyük sebebi de Gta Online. Grand Theft Auto Online’nın ne kadar büyük bir başarı olduğunu ve onun Grand Theft Auto Five’ın burada bulunmasının en büyük sebeplerinden biri olduğunu inkar etmek biraz aptallık olur.

Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 5

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2’de daha önce adı sanı duyulmamış bir ismi oynayacağımızı öğrenince içim düşmüştü, şimdilerdeyse hikayenin kahramanı Arthur Morgan’ı anmadığım gün yok sanırım. Red Dead Redemption 2 gerek hikaye anlatımı gerekse oynanış olarak mükemmele yakın olan ilk oyunu net bir şekilde geride bırakıyor. Dutch ve çetesinin modern zamanlara direnemeyip çöküşüne tanık olduğumuz bu duygu yüklü bir serüven baştan sona oyuncuyu içine çekmeyi başarıyor ve bir daha da bırakmıyor.

Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 6

God Of War

God of War’un büyük başarısı, serinin sesinin soluğunun çıkmadığı yıllar süresinde, vücudunun 0’ü testosterondan oluşma Kratos gibi bir karakteri, oyun sektörünün yaşadığı olgunlaşmayla tanıştırmaktı elbette. Bunun hikayesini çok daha tok, çok daha gerçekçi animasyonlara sahip bir dövüş sistemi ve içinde dolaşıp keşfetmekten keyif duyduğumuz bir dünyayla birleştirmesi bizi bizden almaya yetti de arttı bile. Grafikler, müzikler, sinematografi falan çok lezzetli bir pastanın kreması oldular.

Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 7

Skyrim

Bethesda çalışanları bundan 9 yıl önce “size açık dünya nasıl öğretelim” diyerek kucağımıza Skyrim’i bıraktı ve gerçekten de video oyunları tarihinin en etkileyici açık dünya rol yapma oyunlarından biriyle tanışmış olduk. İnsanın içine işleyen müzikleri, inanılmaz doğa manzaları, unutulmaz hikayesi, yüreklere korku salan ejderhaları, FUS RO DAH’ı ile oyun dünyasının başına Skyrim kadar güzel çok az bir şey gelebilir.

Mutlaka Oynamanız Gereken 6 Mükemmel Oyun! 8

Portal 2

Post apokaliptik atmosferle bulamcayı, mizahla aksiyonu bu kadar iyileştiren başka bir oyun yoktur. Hiç görmediğimiz karakterlere bağlandık, robotlarla kutulara aşık olduk, hayatımız yepyeni sözler, limoni felsefeler kattık. İlkinin üzerine koymakla kalmadı, saray kurdu Portal 2. Co-op’u ayrı fethetti gönlümüzü, nice arkadaşlıklar kuruldu, niceleri yıkıldı iki renk arasında. Kendinden sonra gelen tüm benzer türdeki oyuncuları da özgünlüğüyle etkiletmiştir kanımca. Açtığı yol hala mavi mavi parıldıyor.

Evet teknomuz.com ziyaretçileri, bu konum burada sonlanmakta, konumu okuduğunuz için teşekkür eder sağlıcakla kalmanızı dilerim. Birdahaki konumda görüşmek üzere!

En Çok Okunanlar